Marcin Jakubowski, Polak zamieszkały w Missouri, tworzy nową unikalną ekonomię i ekologię - Open Source Ecology. Wraz z zespołem oferuje za darmo plany swoich maszyn i urządzeń rolniczych, pomocnych w prowadzeniu wiejskiej farmy. To trzeba zobaczyć.

 Wykład Marcina Jakubowskiego, na temat Ekonomii Open Source(opensourceecology.org)  i autorskiego projektu Open Source Ecology, stanowiącego m.in. współczesne wcielenie "technologii pośrednich" E.F. Schumachera, umożliwiających szerokie uwłaszczenie ludzi w środki produkcji. Wykład dla Connecting for Change wygłoszony w Marion Institute. Polskie napisy: www.dystrybucjonizm.pl - portal na rzecz uwłaszczenia rodzin.

 

">

Początek formularza

 http://www.dystrybucjonizm.pl/marcin-jakubowski-ekonomia-open-source-film/

Marcin Jakubowski jest twórcą otwartego źródła (open-sourcing) zestawu planów  dla 50 rolniczych narzędzi, które mogą być budowane tanio, od podstaw. Nazwijmy to " cywilizacyjnym zestawem startowym " (civilization starter kit). Marcin Jakubowski uważa, że ​​tylko poprzez środki produkcji możemy osiągnąć obfitość dla wszystkich. Deklaruje -  "Możemy prowadzić trwałe, samowystarczalne życie, bez poświęcenia standardu naszej egzystencji ", 

Open Source Ecology - Buduj Samodzielnie

">

 

TEDxKC - Marcin Jakubowski - Civilization Starter Kit

Choć ma doktorat z fizyki w dziedzinie syntezy jądrowej, Marcin, niezadowolony z swojego  oddalenia,  wrócił do ziemi jako rolnik i innowator społeczny.  Jest założycielem Open Source Ecology która tworzy globalny, wiejski zestaw konstrukcji (Global Village Construction Set) ​​- Projekty do prostego wytwarzania wszystkiego, co potrzebne w celu rozpoczęcia budowy samowystarczalnej wioski. Na farmie w wiejskim Missouri, on szybko i z powodzeniem testuje i wprowadza swoje pomysły.

 

 

">

 

Tegoroczna edycja programu  TEDxKC odbywa się pod hasłem: Nie, jeśli tylko, ale tylko jeśli (If Only. Only If.) i analizuje jak radykalne idee współpracy, przejrzystości i nastawienie open source, kształtują nasz świat. Więcej informacji o TEDxKC można znaleźć na stronie: http://www.TEDxKC.org