Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 707 komentarzy

Nowa Architektura Finansowa

Jacek Rossakiewicz - ''Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart'' - Zasady monetyzacji gospodarki. Emisja pełnowartościowych pieniędzy - http://www.rossakiewicz.pl /demokracja/ Rzeczy Nowe - http://www.rzeczynowe.pl

Tadeusz Guz, CZYM JEST LIBERALIZM?, Witold Kieżun - "PATOLOGIA TRANSFORMACJI"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, fragment audycji Rozmowy niedokończone - Czym jest liberalizm? (2010-05-30)

 Przypominam rozmowę z Ks. prof. Tadeuszem Guzem. Jest ona niewykle wartościowa, bowiem ukazuje liberalne mity oraz to czym liberalizm był w dziejach i czym jest nadal. Jakie pełni funkcje i ku czemu prowadzi. A prowadzi ku dyktaturze politycznej, ku państwu zarządzanemu autorytarnie, traktującemu człowieka jak rzecz (reifikacja ludzi zamiast personalizmu). Taką praktykę widać na codzień. Obecne "super państwo" UE zmierza w kierunku realizacji liberalizmu na wzór tych samych totalitarnych społeczeństw jakie stworzyli Hitler i Stalin.

Oddajmy głos ks. profesorowi Tadeuszowi Guzowi

 

źródło: http://www.youtube.com/user/komandir1768

 

 

Prof. Witold Kieżun - "Patologia transformacji"  - czyli liberalizm w działaniu

 

 

Konferencja "Czwartki u ekonomistów" zorganizowana przez Zarząd Krajowy Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Klub Dobro Wspólne Ponad Podziałami przy Instytucie Lecha Wałęsy oraz Instytut Nauk Ekonomicznych PAN pt. "Patologia transformacji" w Domu Ekonomisty w Warszawie. Prof. Witold Kieżun mówi o swojej książce. (26.04.2012)

 żródło: Nowy Ekran TV

 

dodatek:  DROGi I POSTULATY NAPRAWY

Jacek Andrzej Rossakiewicz, EMISJA PIENIĄDZA NARODOWEGO JAKO PODSTAWA SUWERENNOŚCI NARODU I WOLNOŚCI EKONOMICZNEJ.

 

Wystąpienie Jacka Andrzeja Rossakiewicza podczas Zjazdu Katolickiej Polski - Ruch "Błękitna Polska".
Warszawa 28 kwietnia AD 2012.

 

źródło: Stowarzyszenie Fides et Ratio

http://www.fides-et-ratio.pl

KOMENTARZE

 • @autor
  Dobre filmiki. Oczywiście 5
 • Odpowiedzi:
  1. Jak wielokrotnie uprzedzałem komentarze zawierające słowa wulgarne lub obelżywe będą usuwane z mojego blogu, co zaraz niniejszym uczynię. Dotyczy to także wypowiedzi nie związanych merytorycznie z tematem lub zawierających gołosłowne opinie podawane bez zasadnej argumentacji.

  W taki sposób dbam o poziom swojego bloga – nie dopuszczam do publikacji śmieci i materiałów poniżej wymaganego poziomu.

  2. Określenie Hitlera i Stalina liberałami zostało bardzo dobrze uzasadnione przez prof. Tadeusza Guza. Wystarczy wysłuchać do końca zamieszczonej wypowiedzi. Natomiast ludobójstwo, które miało miejsce w Afryce, a którego dokonali ludzie spod znaku liberalizmu - co zostało opowiedziane przez Prof. Kieżuna, - potwierdza opinię prof. Guza.

  Kontynuacją takiej neoliberalnej polityki jest obecna globalizacja, realizowana m.in. w formie autorytarnej UE – tam liberalizm idzie ręka w rękę z komunistycznym biurokratyzmem i samowolą anonimowej władzy UE - bo Parlament UE to tylko zbiór urzędników pozbawionych inicjatywy ustawodawczej. Rzeczywista władza mająca inicjatywę ustawodawczą i ustalająca politykę unii wobec panstw członkowskich pragnie zachować anonimowość.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej