Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 707 komentarzy

Nowa Architektura Finansowa

Jacek Rossakiewicz - ''Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart'' - Zasady monetyzacji gospodarki. Emisja pełnowartościowych pieniędzy - http://www.rossakiewicz.pl /demokracja/ Rzeczy Nowe - http://www.rzeczynowe.pl

Moje komentarze

 • @nana 23:20:12
  Piękny komentarz. Dziękuję Ci Nano.
  Zmiany w armii Izraela
 • @MSzach2 15:58:42
  Nie zaradzi się ustawą na ludzkie wady charakteru. Ograniczenie kadencji w Sejmie i odwolywanie posłow - co przewiduje ordynacja JOW - może być częściowym antidotum.
  KONIECZNA JEST ZMIANA PROJEKTU ORDYNACJI WYBORCZEJ JOW.
 • @puuuq 00:15:49
  Nie wiem czy JOW jest na dobrej drodze??

  Ordynacje poprawić można, ale nie wiem, czy JOW zamierza to zrobić?

  Na razie jest to na bardzo złej drodze, na drodze do wprowadzenia kolejnej, szkodliwej iluzji:

  Słowa Stanisława Brzozowskiego (1878–1911): "Jeżeli człowiek ma być wolny, musi zawładnąć ekonomizmem, który dotychczas nim włada; inaczej wszelkie wyzwolenia powstaną w dziedzinie iluzji. " - są aktualne nadal, po stu latach. Wszystkie reformy omijają kwestie finansowe: emisję pelnowartościowego pieniądza na cele społeczne i gospodacze. Wprowadza sie tylko długi (kredyt), emisja pieniadzy i wlasciwe nimi zarzadzanie to temat tabu!

  Na razie w JOW jest podobnie. To żle wróży!
  Nie JOW a likwidacja Sejmu
 • @puuuq 23:15:14
  Tak, oczywiście. Trzeba i można poprawić Ordynację Wyborczą JOW.

  Powołany do tego jest sam Ruch JOW, który może współpracować z kim zachce. Ja zaofiarowałem pomoc a ideą, którą warto rozwijać jest stworzenie równych szans dla wszystkich kandydatów przez Gówną Komisjeę Wyborczą, w państwowej telewizji, radio i prasie np. lokalnej, oraz na własnej stronie www - łącznie z zakazem prowadzenia kampanii w inny sposób i w innych miejscach, np. plakat na każdym drzewie.

  Lepiej niech podatnicy zapłacą za rzetelną informację niż mieliby zwracać pieniądze tym, którzy wygrali. Kryterium kaucji też można obniżyć o połowę z 8000 zł. na 4000 zł., aby ludzie spoza ukladów mogli wziąć udział w wyborach. Kaucja nie musi musi być kaucją - to znaczy nie musi podlegac zwrotowi - a stanowić uzasadnioną część pokrycia kosztów akcji informacyjnej.

  To główne idee niezalezności wyborów od finansów. Warunek konieczny dla sporu merytorycznego a nie dla sporu z udziałem presji reklamowej i manipulacji finansowej rzędu 1 mln. 600 tys. zł.
  Nie JOW a likwidacja Sejmu
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:00:15 - Ewangelia i Dobra Nowina
  Udzielam wsparcia w tym zakresie.

  Dobrze nie zapominać o idei Chrystusa Króla - jako idei obywatelskiej i cywlizacyjnej. To porządkuje wartości, to nowy racjonalizm, solidna baza dla porozumienia 2-3 miliardów ludzi - ku czemu i tak zmierzamy od dwu tysiącleci

  Trzeba prostować ścieżki:

  I prostujcie ścieżki dla nóg swoich, aby to, co chrome, nie zboczyło, ale raczej uzdrowione zostało.
  (Hebr. 12:13, BW)

  Droga prosta była też drogą Muhammada, kiedy jurydyczna duchowość teologiczna zdominowała chrześcijaństwo, wyrządzając olbrzymie straty i zamieszanie.

  Idee CP rozwijają sie ku drodze prostej - co dobrze wróży - choć dla wielu temat taki jest wciąż niewiarygodny i wydaje się fantastyczny (nierealny).

  Pozdrawiam
  Nie JOW a likwidacja Sejmu
 • @puuuq 21:51:34
  Zawsze chodzi i szczegóły i zapisy prawne bo to one decydują.

  Zajrzyj:

  http://jar.nowyekran.pl/post/89458,konieczna-jest-zmiana-projektu-ordynacji-wyborczej-jow

  Kukiz może byc uczciwie zaangażowany i wierzyc w to co robi, ale zapisy w Ordynacji JOW sa niewłaściwe i ktoś inny może je wykorzystać przeciwstawnie do intencji Kukiza i dzialaczy JOW, i przeciwnie do interesów Polaków.
  Nie JOW a likwidacja Sejmu
 • słowa Stanisława Brzozowskiego
  Jeżeli człowiek ma być wolny, musi zawładnąć ekonomizmem, który dotychczas nim włada; inaczej wszelkie wyzwolenia powstaną w dziedzinie iluzji.


  Stanisław Brzozowski, (1878–1911)
  KONIECZNA JEST ZMIANA PROJEKTU ORDYNACJI WYBORCZEJ JOW.
 • Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
  Jeszcze niedawno ś.p. Rudolf Jaworek zaszczycał nas swoją obecnością na spotkaniach Klubu Inteligencji Polskiej, którego przez lata był pierwszym Prezesem, a następnie Prezesem honorowym. Zabierał głos w sprawach najważniejszych w sposób delikatny i uprzejmy, dbając o to aby nikogo nie urazić, ale jednocześnie określał swoje stanowisko jednoznacznie. Wiele osób - i ja także - czekało na jego zdanie, gdyż było ono nacechowane znajomością rzeczy, szacunkiem dla rozmówców i życiowym optymizmem. Wiele jego inicjatyw, jak sądzę, będzie kontynuowanych - a szczególnie te najcenniejsze łączące patriotyzm z tolerancją i szacunkiem dla chrześcijan innych wyznań i innych narodowości.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
  Ostatnie pożegnanie
 • Dyskusja
  Benedykt XVI

  http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/14022013/9865996
  PO ABDYKACJI…
 • @programista 22:50:04
  Zatem niech Pan TO właśnie robi.
  Imperium kotratakuje
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:50:46
  Dla ulatwienia dodam, że bogactwo to kontrast. Bogactwo jednych to bieda drugich.

  Równomierny rozwój to nie bogacenie się, ale wzrost poziomu życia, wzrost dobrobytu.

  Odsetkowa redystrybucja to typowe bogacenia sie ponad miarę, kosztem pracy innych ludzi. (Za tym podąża bankowa kreacja dlugów - dlug zastepuje pieniadz jako krótkotermonowy środek rozliczeniowy / do czasu oddania do banku)
  KIM OPIEKUJE SIĘ „PAŃSTWO OPIEKUŃCZE” ?
 • @programista 09:25:34
  1. Cytat:
  "Podstawową drogą do pozyskania pieniędzy jest wytworzenie produktów i usług za które ludzie zapłacą."

  Zaplacą jak będą mieli czym. Jak zacznie brakowac pieniadza to nie będą mieli czym zaplacić.

  2. Cytat: "Oprocentowany dług jest drogą szczególną, do używania tylko w wyjątkowych sytuacjach - utrzymanie tej wyjątkowości jest zabezpieczane przez karę w postaci oprocentowania."

  To co jest kara dla pozyczkobiorcy jest gdezie indziej przedstawiane jako nagroda dla pożyczkodawcy. W każdym razie dochodzi do redystrybucji dochodu. Ci którzy maja dostaja nagrodę, a ci którzy nie maja i pracują są karani. Tu w ten sposób ma Pan rację.

  3. Równanie X+Y dobrze opisuje nature kredytu. Bankierzy z FED nie kupują towarów od ludzkości bo ich kilkunastu a z rodzinami np. ~200 osób nie stworzą takiego popytu aby podzielic kasę pomiedzy producentów. Oni wola finansowac wojnę i depopulcję, aby mieć więcej miejsca na Ziemi dle siebie. na tym polega problem.

  Dlatego za wzrostem populacji i produkcji powinna postepować emisja pieniadza. Pieniądze sie emituje a pracą sie je zarabia. Oto cała tajemnica nie ma co tutaj mącić, że sama praca prowadzi do powiększania ilości pieniadza bez emisji. Prawo Saya to przeterminowany belkot - to przyczyna kryzysów finansowych i gospodarczych.
  KIM OPIEKUJE SIĘ „PAŃSTWO OPIEKUŃCZE” ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:10:58
  Socjal to włączanie ludzi w system gospodarczy, bo oni robia zakupy. ksztalca się, leczą itp.

  Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców plus pieniadz lokalny wspiera inwestycje. Bo po co przedsiębiorca ma gromadzic kapitał, ktorego nie wyda. Jak przestanie sie rozwijac inni go zastapią i on straci swój rynek,
  tak więc gospodarka rozwija sie jako gospodraka realna (bez odsetek)

  Wyksztalceni ludzie znajduja pracę, rosna ich ambicje sam socjal juz im nie wystarcza.

  Bogactwo jest ograniczane najpierw przez socjal a później przez rozwój klasy średniej. To wszystko harmonizuje spoleczenstwo i idziemy do przodu.
  KIM OPIEKUJE SIĘ „PAŃSTWO OPIEKUŃCZE” ?
 • @programista 10:21:18
  Cytat:
  "Banki nie ustalają żadnych monopoli, zarządzają nimi także ludzie. Nie ma się co dziwić że skoro mniejszym wysiłkiem można przekupić urzędnika by osiągnąć zyski niż konkurować o względy konsumentów to ludzie zarządzający bankami wybierają drogę korupcji - świadczy to tylko o ich logicznym myśleniu i racjonalnym działaniu."

  Gratuluje logiki i etyki.

  Zarządzają nimi ludzie - wlasnie - nikt nie twierdzi inaczej. Ci ludzie starają sie o wprowadzenie monopolu i zazwyczaj im się udaje. Przynajmniej w FED EBC ( i NBP)

  Dlaczego sie udaje - dlatego że nie cofna się przed korupcją ani przed zabójstwem: patrz Lincoln, Kennedy, a nawet Skrzypek

  Czy trzeba mysleć logicznie aby zaplanowac zabójstwo. Na pewno tak - tak jest w przypadku premedytacji. Czy to jest racjonalne dzialanie - Nie - to jest szleństwo. Zatem oligarchia finansowa to zdegenerowani ludzie uzywający umysłu dla zrealizowania swojej choroby umysłowej.

  Czy my powinniśmy to tolerować? Na pewno nie!

  Czy warto ulegac pro-lichwiarskiej manipulacji i indoktrynacji prezentującej szalbierstwo jako cnotę? Na pewno nie!

  Czy jest sens pisać hymny pochwalne na rzecz lichwy?

  Na pewno nie!
  Imperium kotratakuje
 • @programista 22:34:01
  Jak zwykle zwolennik odsetek widzi tylko dwie możliwości albo zaoszczędzić pieniądze, albo je pożyczyć na procent i traktuje te zdarzenie równorzędnie. Tymczasem zjawisko lichwy przebiega w zupełnie innej sferze.

  Po pierwsze zwolennik lichwy dąży do ograniczenia ilości środków rozliczeniowych. Zdobywa wpływy po to, aby przekupić urzędnika i ograniczyć a lepiej wstrzymać emisję pieniądza. Do tego celu świetnie nadawało się złoto i dlatego wprowadzano je w państwach, a banki emitowały papierowe kwity na złoto rzekome – bo kwity opiewały na większa ilość złota niż miał bankier.

  Ograniczenie lub likwidacja emisji utrudnia oszczędzanie bo prowadzi do braku pieniądza na rynku. Dodatkowy pieniądz można brać tylko z banku jako oprocentowany dług. Z czasem jego splata powoduje coraz większy niedobór pieniądza i trudności gospodarcze. Oprocentowanie sprawia, że cena nie spada wraz z deflacją, ale utrzymuje się na zbyt wysokim poziomie.
  Brak emisji i oprocentowane pożyczki to nie tyle ludzki wybór, ile brak wyboru: podstęp lub zniewolenie. Z pewnością jest to redystrybucja dochodu do osób zamożnych, które czerpią zyski z owoców cudzej pracy. Dzisiaj po demonetyzacji złota nie musi tak byc.


  Potrzebna jest po prostu emisja pieniędzy proporcjonalna do wzrostu gospodarczego: parytet gospodarczy Wówczas wszystko się kręci.

  Oprocentowanie ujemne nie musi występować w przypadku dodatkowej emisji. Parytet gospodarczy wystarcza. Efekt analogiczny do oprocentowanie ujemnego to inflacja: nadmierny dodruk pieniądza, ale po co to czynić. Lepiej zachowywać względnie stałą wartość pieniądza.

  Przepis na sukces: ulgi podatkowe, socjal, emisja pieniądza, bankowość bezodsetkowa, gospodarka realna, waluty lokalne. Jednym słowem: tak jak w Brazylii.
  KIM OPIEKUJE SIĘ „PAŃSTWO OPIEKUŃCZE” ?
 • Proszę "kontynuować ten proceder",
  bo to jedna z najlepszych rzeczy na NE,
  a UT w razie czego zbanować, bo on tak naprawdę na nic innego nie zasluguje.

  Pozdrawiam
  Kontynuując proceder
 • Sun Tzu
  ZASADY ŻYCIA I DZIAŁANIA WEDŁUG SUN TZU
  http://www.wudang.cis.com.pl/suntzu_27.html


  http://m.nowyekran.pl/0b388d4181bcab785403f49a196f8e54,0,0.jpg


  http://www.empik.com/sztuka-wojny-sun-tzu,prod60822633,ksiazka-p


  W naszej cywilizacji i kulturze jest nieco inaczej. Nie chodzi o w niej o walkę ani o konkurencję, tylko o życie w pokoju i harmonii. To jest wyznacznikiem postępu, mozolną pracą budowania Królestwa Bożego na Ziemi, wbrew ludziom przepełnionym chciwością, agresją, chęcią dominacji, żądzą zwycięstw i władzy, którzy reprezentują niższą formę w ewolucji człowieka, dewiację: Homo rapax.

  Zalecenia dla nowego człowieka: homo sapiens spiritualis, według słów przekazanych przez Jezusa: „Bądźcie roztropni jak węże i niewinni jak gołębice”.

  16. Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice.
  17. I strzeżcie się ludzi, albowiem będą was wydawać sądom i biczować w swoich synagogach.
  18. I z mego powodu zawiodą was przed namiestników i królów, abyście złożyli świadectwo przed nimi i poganami.
  19. A gdy was wydadzą, nie troszczcie się, jak i co macie mówić; albowiem będzie wam dane w tej godzinie, co macie mówić.
  20. Bo nie wy jesteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Ojca waszego, który mówi w was.
  Mat. 10:16-20 (BW)
  ULTIMATUM
 • Skandal i odwaga
  Panie Bogdanie Goczyński, Rebeliantko prosze się trzymać i nie dawać! Przyjdzie czas, w którym rozliczymy prześladowców i skorumpowanych urzędników.
  Bogdan Goczyński wzywa pomocy z więzienia
 • Nowa Architektura Finansowa
  Zapraszam do wysłuchania rozmowy jako odbyła się w Radiu Wnet:

  Demokracja Finansowa czy żądza pieniądza?

  Link: www.radiownet.pl/republikanie/ewa-tylus#/publikacje/demokracja-finansowa-czy-zadza-pieniadza


  Rozmowa o pieniądzu kruszcowym, bankowym, narodowym i lokalnym i o sposobach jego emisji, o budżecie i naturze deficytu budżetowego, o dodawaniu pieniędzy na konta (np. dywidenda powszechna) i ich mnożeniu (oprocentowanie dodatnie kont), o zdolności kredytowej i partytecie gospodarczym, o pieniądzu terminowym, bankowości bezodsetkowej, o tym kto i wobec kogo ma długi finansowe, o krokodylich łzach MFW i o bezkrwawej rewolucji finansowej.

  W rozmowie oprócz mnie i redaktorów prowadzących bierze udział Roberto Guastalla, Włoch, który od 15 lat prowadzi działalność w Polsce i porównuje sytuację ekonomiczną w Polsce oraz we Włoszech.

  pozdrawiam
  "Przyczynek do Wolności"
 • Właściwa opinia
  Cytat:
  Analiza siedmiu cech "osobowości niedemokratycznej" wskazuje, iż był to elektorat "symetrycznie" różny od elektoratu Wałęsy. Miał więc cechy, które sprzyjają bezkonfliktowemu życiu w porządku demokratycznym. Dodać do tego wypada cechy wskazujące na poczucie kontroli nad wydarzeniami, niechęć do manipulowania otoczeniem oraz brak naiwnego optymizmu. Elektorat ten zdecydowanie odrzucał rozwiązania egalitarne.

  Należy więc otwarcie przyznać, iż hipoteza głoszona przeze mnie i Tomasza Żukowskiego, na podstawie wstępnej analizy danych sugerująca, iż zwolennicy Stana Tyminskiego to zbiorowość o skłonnościach autorytarnych i antydemokratycznych, wymaga skorygowania. Zwolennicy S. Tymińskiego, mimo iż wywodzą się ze środowisk na ogół nie sprzyjających praktykowaniu demokracji, stanowią grupę ludzi najbardziej światłych w swym kręgu i zaskakująco nowocześnie myślących. Tak powinna brzmieć nowa hipoteza na temat elektoratu Tymińskiego". (koniec cytatu)

  Dziękuję za cenne artykuły i wzajemnie zyczę powodzenia.
  "Przyczynek do Wolności"

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej